Największym zagrożeniem dla środowiska naturalnego jest niszczenie jego bioróżnorodności. Fundacja podejmuje wiele działań, które mają na celu zmianę świadomości ekologicznej, poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych. Organizujemy je na różne sposoby i dla wszystkich grup wiekowych.
Zapraszamy na spływy i spacery przyrodnicze, które mają na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania różnorodności biologicznej, retencji wody, wyjaśnienie powiązań pomiędzy światem zwierząt i roślin a środowiskiem przyrodniczym i miejskim. Organizujemy warsztaty, podczas których budujemy budki lęgowe dla ptaków, skrzynki dla nietoperzy, hotele dla owadów. Wspieramy szkoły w procesie nauki o zależnościach występujących w przyrodzie. Zakładamy ogródki przyszkolne, uczymy dzieci prawidłowego kompostowania.
Naszą edukację opieramy na koncepcji pięciu kroków mających wpływ na ograniczenie ilości odpadów, zgodnie z filozofią „Zero Waste”.
Organizujemy wykłady na temat ograniczania biomasy generowanej w gospodarstwach domowych dzięki różnym metodom kompostowaniu. Uczymy, w jaki sposób można wykorzystywać uzyskany w kompostownikach humus. Pokazujemy, jak zakładać i prowadzić hodowle dżdżownic aby uzyskać biohumus. W naszym doświadczalnym ogrodzie zakładamy grządki metoda „No Dig” budujemy systemy do zbierania wody deszczowej, tworzymy biotopy, w których centralnym punktem są oczka wodne zbudowane z materiałów odpadowych.