Szkółka kajakowa KIM

• Szkolimy adeptów kajakarstwa nizinnego i morskiego. Od października do kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych podnoszeniem swoich umiejętności do udziału w treningach na jednym z warszawskich basenów. Z reguły, w ramach dwóch grup (osoby początkujące i zaawansowane) prowadzimy tygodniowo od dwóch do czterech treningów. Na basenie, w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach, mamy możliwość ćwiczenia większości technik związanych z pełna kontrolą nad łódką, sterowaniem nią i umiejętnością wykonywania różnych rodzajów eskimosek. Ważnym elementem naszych programów szkoleniowych są zajęcia z techniki indywidualnego i zespołowego ratownictwa. Program szkolenia umiejętności technicznych oparty jest na wytycznych opisanych w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych (PSKK) stopień 2-4.
  • Ważnym elementem naszych programów szkoleniowych są zajęcia z techniki indywidualnego i zespołowego ratownictwa.
  • Szkolimy kajakarzy nizinnych na Wiśle. Uczymy jak przygotować się i bezpiecznie pływać po małych i dużych rzekach bez względu na porę roku.
  • Szkolimy kanuistów. Organizujemy warsztaty dla osób, które są zafascynowane możliwościami jakie daje pływanie solo lub w tandemie kanu.
  • Szkolimy kajakarzy morskich, których zapraszamy do udziału w szkoleniach organizowanych na Bałtyku, Morzu Śródziemnym i Atlantyku.
  • Zapraszamy liderów i uczestników spływów na out-doorowe kursy pierwszej pomocy. Nasi instruktorzy i medycy gwarantują, że wiedza teoretyczna z zakresu pomocy przedmedycznej i ratownictwa zostanie zweryfikowana w naturalnych dla tej formy rekreacji warunkach
Dancing KiM

16.11.2015 odbyły się nasze pierwsze zajęcia taneczne. Czysty spontan i zabawa przy tworzeniu układów choreograficznych. Jest miejsce dla solistek i solistów oraz całego zespołu tańca kajakowego. Ciekawi jesteśmy dokąd doprowadzi nas ten pomysł.

Opublikowany przez Fundacja Promocji Rekreacji KiM Wtorek, 17 listopada 2015
Kierunek Wisła - pierwsza pomoc. Szkolenie dla kajakarzy.

W słoneczną wrześniową niedzielę zaprosiliśmy kajakarki i kajakarzy do udziału w jednodniowym spływie połączonym ze szkoleniem z pierwszej pomocy. Zajęcia były prowadzone przez ratowników medycznych z Drużyny Ratownictwa Rowerowego i instruktorów z naszej Fundacji. W 2021 roku planujemy kolejne szkolenia z pomocy przedmedycznej przygotowane z myślą o uczestnikach wypraw, przewodnikach i instruktorach kajakowych. Projekt "Kierunek Wisła" współfinansuje m.st.Warszawa

Opublikowany przez Fundacja Promocji Rekreacji KiM Czwartek, 15 października 2020