Fundacja KIM
english version

Spływy kajakowe
odcinek środkowej Wisły

Logo fundacji

Niezmiennie fascynuje nas Wisła, szczególnie w środkowym biegu, oraz jej dopływy. Dzięki programom dotowanym przez władze samorządowe miast nadwiślańskich, każdego roku zapraszamy do udziału w bezpłatnych spływach rzekami Mazowsza setki amatorów kajakarstwa.
Misją fundacji jest uczenie ich bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z rzek. Nasze spływy mają charakter edukacyjny – szkolimy m.in. z technik pływania kajakami jedno i dwuosobowymi oraz kanu, ratownictwa i autoratownictwa.

Pamiętamy, że na rzece jesteśmy tylko gośćmi, a od naszego zachowania zależy, czy pozostawimy przyrodę w niezmienionym kształcie dla przyszłych pokoleń. Dlatego co roku zapraszamy na spływy przyrodnicze, podczas których uczymy np. jak nie szkodzić ptakom w okresie lęgowym, jak zachowywać się na rzekach objętych różnymi formami ochrony przyrody. Dla doświadczonych kajakarzy, chcących sprawdzić swoje umiejętności na długich dystansach w jesiennych warunkach, co roku organizujemy spływ „3xK”, podczas którego pokonujemy 160 km w dwa dni. Organizujemy kilkudniowe wyprawy Wisłą dla grup polskich i zagranicznych.

zdjecie kajakarstwa nizinnego
zdjecie kajakarstwa nizinnego
zdjecie kajakarstwa nizinnego

Vistuliada
międzynarodowy spływ Wisłą

Vistuliada jest międzynarodowym spływem kajakowym Królową Polskich Rzek.

Naszym celem jest nie tylko popularyzacja aktywnej turystyki, ale przede wszystkim bogactwa przyrodniczego Wisły, jednej z ostatnich niemal dzikich dużych rzek Europy, jak również dziedzictwa kulturowego miejscowości, przez które wiedzie trasa spływu. Pokazujemy miejsca, które warte są odwiedzenia, zabytki, lokalne atrakcje, umożliwiamy uczestnikom spotkania z ciekawymi ludźmi, organizujemy wycieczki przyrodnicze i krajoznawcze oraz imprezy towarzyszące, które włączają w nasz projekt społeczności lokalne.

Dotychczas odbyły się cztery edycje spływu. W 2017 roku, Roku Rzeki Wisły, nasza trasa objęła cały szlak żeglowny rzeki – od ujścia Przemszy do Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Vistuliada